تاخت و تاز قیمت برنج در بازار

بررسی های آماری در سال 1400 نشان دهنده روند صعودی و بدون ترمز برنج می باشد. آما این افزایش بی رویه و نمودار تند قیمت برنج در بازار به چه دلیل است؟ باز هم ورود مافیای برنج و دلالان? یا دلیل دیگری پشت پرده این موضوع پنهان است؟

پخش عمده برنج ایرانی

دلایل افزایش قیمت برنج

همانطور که می دانید این روزها با افزایش قیمت دلار قیمت تمامی کالاها و محصولات تغییر می کند. متاسفانه این روز ها شاهد تغییر مداوم قیمت دلار هستیم و در مقابل قیمت کالاها نیز افزایش یافته. اما این تنها عاملی که موجب روند افزایش قیمت برنج در بازار باشد، نیست بلکه عاملی چون کاهش تولید به دلیل خشکسالی و… نیز از دلایلی است که موجب افزایش قیمت شده است. اما این میزان افزایش ناگهانی قیمت برنج به نحوی بود که برنج را در صدر افزایش قیمت گروه نان و غلات قرار داد.

برخی از  مدیران و مسئولان کشور نرخ برنج موجود در بازار را یک نرخ کاذب اعلام کردند. زیرا با توجه به این موضوع که در حال حاضر فقط بازه زمانی کوتاهی از زمان کشت برنج گذشته است، افزایش قیمت برنج آن هم به این میزان و عدد منطقی نیست. در ادامه به برخی از عوامل افزایش قیمت برنج اشاره می کنیم.

محصولات پیشنهادی

برنج پارس

خشکسالی و کاهش کشت برنج

 اگر بخواهیم بیشتر درمورد این موضوع توضیح دهیم، میزان کشت و تولید برنج در سال گذشته ۸۰۳ هزار هکتار بوده اما در سال جاری به حدود ۶۱۱ هزارهکتار کاهش یافته است. در واقع با توجه به آمار گفته شده سطح کشت و میزان تولید برنج  به ترتیب حدود ۲۴ و ۲۲ درصد کاهش یافته است.

احتمال احتکار برنج در انبار غیر رسمی

در حالی که میزان برنج موجود در انبار های مجاز شمال کشور حدود هفت هزار تن اعلام شده است، بنظر می رسد عده ای از افراد سوجو و فرصت طلب برنج را در انبارهای غیررسمی را احتکار کرده باشند.

همچنین در رابطه با کشاورزان زحمتکش نیز برخی از افراد اقدام به شایعه پراکنی مبنی بر انبار کردن برنج توسط کشاورزان نموده اند، باید بگوییم اینطور نیست. کشاورزان نه تنها مکانی برای نگهداری این حجم از برنج ندارند بلکه توان مالی آن را نیز ندارند.

مافیای برنج

همانطور که می دانید ورود دلالان و واسطه ها در هر معامله ای افزایش قیمت را در پی خواهد داشت. طبق آخرین اخبار اعلام شده در خبرگزاری های رسمی و معتبر ایرانی، ورود دلالان به این صنف به جایی رسیده است که از آن ها به عنوان مافیای برنج داخلی می توان یاد کرد. همچنین از دیگر عواملی که می توان در این بخش از آن یاد کرد، باید به قیمت گذاری غیر رسمی اشاره کرد. قیمت گذاری غیر رسمی بدین صورت است که در شالیکوبی ها روزانه و بر اساس میزان نیاز و تقاضا  قیمت برنج را تعیین می کنند.

برنج پارس

فروشگاه برنج پارس یکی از با سابقه ترین فروشگاه های عرضه کننده بهترین برنج شمال کشور می باشد. این مجموعه با هدف قرار دادن رضایت مشتریان در تلاش بوده تا بهترین، خوش پخت ترین و خوش طعم ترین برنج شمال را با قیمتی مناسب به مشتریان عزیز خود عرضه کند. همچنین از مهمترین شعار های این مجموعه که موجب افزایش اطمینان و خرید با خیالی آسوده گشته، “برنج صد در صد ایرانی بدون ذره ای قاطی” می باشد. از دیگر مزایای این فروشگاه بزرگ عرضه کننده برنج ایرانی باید به تولید و عرضه برنج صد درصد ایرانی از شالیزارهای شمال به دست شما مشتریان عزیز بدون حتی یک واسطه می باشد.

همانطور که کمی بالاتر به آن اشاره شد مهم ترین هدف در مجموعه برنج پارس، رضایت مشتریان است. با توجه با افرایش قیمت ناگهانی برنج که موجب حذف برنج ایرانی از سفره های مردم شد، این مجموعه اقدام به راه اندازی طرح فوق العاده ای برای بازگشت برنج ایرانی به سفره ها کرده است. در همین راستا فروشگاه برنج پارس اقدام به فروش برنج بصورت اقساطی نموده است. شما می توانید هر نوع برنج ایرانی را در هر میزان بصورت قسطی از این فروشگاه تهیه کنید.

همچنین به این نکته توجه کنید که فروش اقساطی برنج تنها برای جامعه هدف مشخصی نیست. طرح برنج اقساطی مجموعه پارس شامل خرید جزئی یا همان خانوار و عمده برای نمایندگی ها و یا کیترینگ و رستوران ها می باشد.

برای اطلاع از شرایط فروش برنج قسطی و نیز  قیمت برنج در بازار ،می توانید با کارشناسان ما در مجموعه برنج پارس در ارتباط باشید. تنها کافی است یک تماس با ما بگیرد.