خرید برنج با کیفیت

برنج پارس عرضه کننده انواع برنج با کیفیت ایرانی می باشد. این فروشگاه محصولات خود را به صورت اقساطی نیز عرضه می نماید و مشتریان گرامی می توانند با شرایط آسان محصولات برنج پارس را خریداری نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

راه های تشخیص کیفیت برنج

برنج را می توان یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی ها برای ایرانیان نام برد. به همین جهت ما ایرانی ها اهمیت خاصی به این ماده غذایی می دهیم و همواره به دنبال بهترین برنج در بازار هستیم تا غذای غالبی که روزانه می خوریم از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. به همین جهت قصد داریم شما را در تشخیص بهترین برنج راهنمایی کنیم.

محصولات پیشنهادی

برنج هاشمی درباری

تومان۱۴۳.۰۰۰

برنج لاشه هاشمی فوق اعلا

تومان۸۲.۰۰۰

برنج صدری هاشمی

تومان۱۲۵.۰۰۰

برنج هاشمی سوپر لوکس

تومان۱۳۵.۰۰۰

تشخیص کیفیت برنج

نبودن شپشک و حیوانات موذی

این بدیهی است که وجود حیوانات موذی در برنج نشان از خراب بودن برنج دارد و از نظر بهداشتی نیز دلچسب نیست. بهتر است برنج را در هنگام خرید به دقت بررسی نمایید و کمی از قسمت های عمیق برنج هم نمونه برداری کنید و بررسی نمایید که برنج حاوی ناخالصی و حیوانات موذی نباشد.

رنگ برنج

از قدیم گفته اند که رنگ رخسار خبر می دهد از سر درون. رنگ برنج در حالت عادی باید به زرد متمایل باشد. این موضوع می تواند برای بعضی ها  گول زننده باشد و خیال کنند که برنجی که شفاف تر و سفید باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است. برخی از فروشندگان با انجام روش هایی اقدام به سفید کردن دانه های برنج می کنند که امراض زیادی را برای بدن می تواند داشته باشد.

چربی برنج را چک کنید

هنگامی که برج را در بین دو دستان خود بسابید باید مقداری چربی را احساس کنید. این چربی نشان از این دارد که برنج مورد نظر دارای کیفیت مناسبی می باشد.

ظاهر یکدست در تشخیص کیفیت موثر است

ظاهر برنج باید کاملا یک دست باشد و برنج شکسته در میان برنج های شکسته وجود نداشته باشد. همچنین رنگ برنج نیز باید کاملا یکدست و دانه ها روشن و تیره نباشند. وجود دانه های درشت و کوچک و رنگ های متفاوت در برنج  می تواند نشان از این باشد که برنج مورد نظر با برنجی دیگر مخلوط شده است و یا ذاتا کیفت مناسبی را ندارد.

عطر برنج

همان طور که گفتیم عطر برنج تازه بیشتر از عطر برنج کهنه می باشد. اما برنج کهنه نیز  باید کماکان عطر خود را حفظ کرده باشد و فقط شدت آن کم شده باشد. برای بررسی عطر برنج ابتدا کمی از آن را در کف دست بریزید و در آن بدیمد و بو بکشید. با این روش بهتر می توانید عطر برنج را بررسی نمایید.

همچنین وقتی شما یک کیلو برنج خریداری می‌کنید و وقتی ۱۰۰ کیلو می‌خرید قیمت می‌تواند متفاوت باشد. ما در طرح خرید گروهی در صورتی که میزان خرید شما افزایش یابد به صورت پله‌ای تخفیفات قابل ملاحظه‌ای را روی قیمت برنج اعمال می‌کنیم.

برنج کهنه یا برنج تازه

اگر می خواهید برنجی که می پزید خوب قد بکشد و خوش پخت تر باشد بهتر است از برنج کهنه استفاده کنید. برنج تازه هنوز در خود رطوبت دارد و ممکن است حالت خمیری به خود بگیرید (البته اگر بخواهید با می توانید با برنج تازه هم، برنج خوبی دم کنید). برنج تازه نسبت به برنج کهنه عطر و طعم بهتری دارد و ممکن است طبع شما برنج تازه را بهتر بپسندد. برای تشخیص برنج تازه از کهنه می توانید برنج را در بین دندان خود بفشارید و میزان رطوب آن را بسنجید. در ضمن برنج کهنه نسبت به برنج تازه سفت تر است و سخت تر می شکند.

پخت برنج

پخت برنج آخرین راه و شاید بهترین راه برای این است که متوجه بشید برنجی که می خواهید خریدرای کنید چه کیفیتی دارد؟ شما می توانید به اندازه یک وعده از فروشنده برنج خریداری نمایید و آن را در منزل طبخ کنید و در صورتی که کیفیت برنج مطلوب بود برنج بیشتری از فروشنده خریداری کنید. این روش بهترین راه برای تشخیص بهترین برنج می باشد. در فروشگاه برنج پارس بسته های کوچک برنج نیز عرضه می گردنند که می توانید هم اکنون آن ها را تهیه نمایید.