برنج پارس

بهترین برنج کشت دوم شمال

به طور معمول کشت برنج از روزهای ابتدایی فروردین آغاز می‌شود و برداشت آن تا انتهای مرداد ادامه دارد. بسیاری بر این معتقد هستند که برنج تنها در این بازه زمانی کشت می گردد اما در برخی از استان‌ها بلافاصله  بعد از برداشت کشت اول، نوبت به کاشت برنج (کشت دوم) می رسد.  بعد از برداشت کشت اول کشاورزان شروع به شخم زدن زمین و آماده سازی برای کاشتن برنج های جدید میکنند. در این مقاله قصد داریم صفر تا صد بهترین برنج کشت دوم را با شما در میان بگذاریم پس با ما همراه باشید.

 

بهترین برنج کشت دوم کدام است؟

 

خرید برنج در فردیس

 

قبل از اینکه بخواهیم به این بپردازیم که  کدام یک از این دو برنج بهتر هستند بهتر است که کمی درباره نحوه کشت و زمان کشت آنها صحبت کنیم. همانگونه که گفتیم برنج کشت اول  از اوایل فروردین ماه شروع به کشت می‌شود و برداشت آن تقریباً تا پایان مرداد ماه ادامه دارد.

این موضوع باعث می شود خاک املاح و مواد لازم برای کشت برنج را از دست بدهد اما کشاورزان بلا بعد از برداشت برنج اقدام شخم زدن زمین و افزودن کود شیمیایی به زمین می کند البته تمام این کارها تحت نظر وزارت کشاورزی انجام می پذیرد و برنج کشت دوم از نظر سالم بودن و مغذی بودن تفاوتی با برنج کشت اول ندارد .

 

چیزی که باعث می شود این دو برنج با هم دیگر  متفاوت باشند زمان کشت آنها می باشد از آنجایی که برنج کشت دوم در فصل گرم سال یعنی تابستان کشت می گردد نیاز به آب بیشتری دارد و از آنجایی که بیشتر در معرض آفتاب و گرما قرار دارد بعد از برداشت پخت بهتری نسبت به برنج کشت اول خواهد داشت. البته این گرما فقط در ماه های ابتدایی وجود دارد و بعد از وارد شدن به فصل پاییز برنج در معرض سرما قرار میگیرد بنابراین برنج کشت دوم را با بذرهایی که در مقابل سرما مقاومت بهتری دارند تولید می کند

 

 مزایای برنج کشت دوم

 

برنج کشت دوم

 

برنج کشت دوم از نظر عطر و طعم نسبت به برنج کشت اول بسیار بهتر می باشد دلیل این موضوع بارانی است که در هنگام پاییز برنج ها را آبیاری می کند و باعث می گردد برنج از عطر و طعم بسیار بهتری برخوردار باشد. همانگونه که گفتیم این برنج از پخت بهتری نیز برخوردار است.برنج کشت دوم بعد از پخت نسبت به برنج کشت اول کشیده تر می شود بنابراین این برنج بسیار در تالارها و رستوران های معتبر استفاده می گردد.

این برنج نسبت به برنج کشت اول قیمت بالاتری دارد. دلیل قیمت بالای برج کشت دوم، اولا عطر و طعم بهتر آن نسبت به برنج کشت اول؛ ثانیاً، از آنجایی که برنج کشت دوم در شرایط آب و هوایی سخت تری برداشت می گردد نیاز به زحمت بیشتری برای برداشت دارد. بنابراین این عوامل باعث می شود قیمت این برنج افزایش پیدا کند.

 آیا این برنج ضرر دارد؟

اجازه بدهید حرف آخر را همین اول بگوییم؛ جواب شما خیر است. کشاورزانی که برنج کشت دوم را کشت می کنند به خوبی از مضرات کودها و سموم شیمیایی آگاه هستند و تحت نظر مهندسان کشاورزی از سموم و کودها استفاده می‌کنند. این امر باعث می گردد برنج هم از آفات دور بماند و کیفیت بهتری داشته باشد و در عین حال کشاورز سود بیشتری را کسب کند. استفاده از برنج کشت دوم در سراسر دنیا از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است فقط کافیست کمی در این زمینه تحقیق کنید تا متوجه بی ضرر بودن این برنج بشوید.

 

خرید اقساطی برنج کشت دوم

 

برنج کشت اول

 

در صورتی که می خواهید برنجی با عطر و طعم بسیار عالی در سفره خود داشته باشید میتوانید از بهترین برنج کشت دوم شمال استفاده کنید. فروشگاه برنج پارس عرضه کننده انواع برنج ایرانی می باشد. برنج کشت دوم نیز یکی از محصولات بسیار پرطرفدار در این فروشگاه است که شما می توانید به صورت نقد یا اقساط آن را خریداری نمایید. همچنین شرایط خرید برای رستوران ها و مجموعه های بزرگ نیز فراهم است جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری