فروش انواع برنج

فروش انواع برنج ، همان طور که می دانید برنج انواع مختلفی دارد؛ ارقام برنج در بذر، بافت، ساختار، رنگ، طعم، اندازه، گوناگون است. ما در ایران، اغلب برنج‌ها را به برنج خارجی و برنج ایرانی تقسیم می‌کنیم؛ چرا که تنوع و تفاوت کیفیت برنج در نوع خود دارای خاصیت منحصر به فرد است.

خدمات برنج پارس

نحوه اقساطی فروش انواع برنج

پذیرش نماینده فروش

نحوه ارسال برنج

فروش انواع برنج

این روزها با سر زدن به فروشگاه‌های مختلف، با اسامی و برندهای متنوع برنج مواجه می‌شوید و اگر در مورد ویژگی‌های انواع برنج ایرانی تحقیق نکنید و یا خودتان از نزدیک عطر و طعم برنج را تست نکنید، احتمالا گیج خواهید شد!

کیفیت برنج ایرانی برای همه زبانزد است؛ اما شما باید مطابق با ذائقه و انتظارات خود و خانواده‌تان، مناسب‌ترین برنج را انتخاب کنید. برنج پارس این فرصت را در اختیار شما می‌گذارد تا با خرید یک کیلوگرم تست از بهترین برنج‌های ایرانی موجود، خوش‌پخت بودن و کیفیت آن را امتحان کنید و سپس با خیال راحت، تأمین برنج خانواده خود را به ما بسپارید.

محصولات پیشنهادی

انواع برنج
خرید رستوران ها

برنج هاشمی

هر خانمی که تا به حال برنج پخته باشد، یا از برنج هاشمی استفاده کرده و یا درباره کیفیت عالی آن شنیده است. برنج هاشمی، محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین برنج ایرانی بین برنج‌ های باکیفیت است. این نوع برنج خوش‌طعم و خوش‌پخت، ری بسیار مناسبی دارد و به خوبی قد می‌کشد. اگر چند روز هم باقی بماند، درصورتی‌که با برنج دیگری قاطی نشده باشد، همچنان به خوبی اول باقی مانده و خشک نمی‌شود. این برنج مناسب غذاهای ایرانی می باشد.

برنج طارم

برنج طارم کشت اول و کشت دوم

برنج طارم محلی  کشت اول ۹۹ و محصول شالیزارهای استان مازندران و مناطق فریدونکنار و آمل است. این برنج بسیار خوش‌طعم و خوش‌پخت بوده و به علت داشتن ری زیاد، برای پخت در مجالس بسیار مناسب است. ماندگاری این برنج نیز بسیار عالی است و پس از گذشتن چند روز، همچنان تازه و خوشمزه به نظر خواهد رسید.

برنج صدری

ارقام صدری از بهترین و مرغوبترین ارقام کیفی برنج بومی یا محلی کشور بوده که در استان گیلان کشت می گردد. این ارقام دارای طول زیاد و عرض کم، ظاهری کشیده، جنس گچی و رنگی سفید متمایل به کرم می باشند.

همینطور از نظر عطر، طعم و پخت بسیار عالی می باشند و در آزمون مالش بین دو کف دست، چربی بخوبی قابل لمس می باشد. در حال حضر نوع دم زرد و دم قرمز آن به دلیل بهره برداری پایین نسبت به نوع دم سیاه کم تر کشت می شود. برنج صدری دم سیاه بعد از پخت قد و عطر و طعم بسیار عالی دارد و مخصوص مشتریان سخت پسند است.

خرید رستوران ها

برنج دودی

در گذشته دودی کردن برنج روشی برای نگهداری بهتر آن بود تا هرگونه میکروب و قارچ موجود در آن از بین برود و برای مدت زمان بیشتری قابل نگهدار باشد اما امروزه با توجه به روش های جدیدی که برای نگهداری مواد غذایی از جمله برنج بوجود آمده دیگر از این روش برای نگهداری آن استفاده نمی شود و تنها برای تنوع و تجربه در عطر و طعم متفاوت از آن استفاده می شود.

ویژگی های فروش انواع برنج

اندازه برنج

ابعاد و شکل برنج یکی از متمایزترین بخش دانه است؛ که در گونه‌های هندی و ژاپنی به کوتاه، بزرگ، بلند تقسیم‌بندی می‌شود؛ برخی عریض و گرد هستند، و برخی باریک و قلمی یا طویل هستند. البته برنج شکسته، سرلاشه یا نیمدانه نیز وجود دارد.

انواع برنج بر حسب شکل

  • برنج دانه بلند: طول دانه حداقل ۳ تا ۴ برابر عرض دانه
  • برنج دانه متوسط: برنجی است به نسبت اندازه 2 به 1
  • برنج دانه کوتاه: دارای کوتاه‌ترین طول و نسبتاً گرد شده

اندازه برنج خام و برنج پخته متفاوت است. برنج مرغوب در زمان پخت، شیکل‌تر و قد کشیده‌تر است؛ اندازه برنج تاثیر زیادی در کیفیت پخت و مزه برنج ندارد. به همین دلیل برخی از نیمدانه و سرلاشه برنج با کیفیت در پخت برنج استفاده می‌کنند.

بافت برنج

بافت و جنس برنج، بر اساس میزان نشاسته موجود در آن به حالت‌ های متفاوت بلوری یا شیشه‌ای، و نرم بصورت دانه‌های مغزدار مرواریدی، در می‌آید. بافت برنج در زمان پخت به راحتی، با میزان سبکی و چسبندگی آن رابطه‌ای مستقیم دارد. عمدتاً برنج‌ های مغزدار و توپر، از کیفیت بالاتری برخوردارند؛ به برنج‌ های شیشه‌ای و کریستالی، برنج پرمحصول هم گفته می‌شود. چرا که در فرآیند کشاورزی مکانیزه و در شرایط خاص تولید انبوه کشت می‌شود، که در قیمت بصرفه است.

فروش انواع برنج ایرانی

بهترین برنج ایرانی چه از نظر عطر، طعم، سبکی و طول دانه بی شک برنج صدری دم سیاه است. بعد از برنج صدری، برنج هاشمی در رده دوم قرار دارد که دارای عطر و طعم بسیار مطلوب و طول دانه های هم بلند است اما نه به اندازه برنج صدری. پس اگر برنجی می خواهید که علاوه بر سایر ویژگی ها طول دانه ی بسیار بلندی داشته باشد می توانید از برنج صدری استفاده کنید.